De Valk verkoopt 12mR klasse
De Valk Sint Annaland, een van de vestigingen van De Valk International, heeft Cintra verkocht - het oudste nog varende jacht van de internationale 12mR klasse. De nieuwe eigenaar van dit 103-jaar oude jacht - dat deel uitmaakt van ons gezamenlijke nautische erfgoed - is afkomstig uit Noord-Duitsland en zal met Cintra deelnemen aan de diverse regatta's waar deze regio zo beroemd om is.
“Het was voor ons een bijzondere eer om Cintra in onze collectie te hebben en we zijn blij dat we een nieuwe eigenaar hebben gevonden die zich zo bewust is van haar historische betekenis”, aldus Marc Weijenberg, een van de makelaars van De Valk Sint Annaland die verantwoordelijk was voor de verkoop. “Veel mensen hebben de afgelopen eeuw van dit klassieke jacht genoten dat naar verluidt de oudste 12-meter is die nu nog vaart.”
Cintra is in 1909 gebouwd volgens de First International Rule en blijft het summum van historie en allure. “Van groot belang is dat ze ook goed is onderhouden en de benodigde refits en moderniseringen heeft ondergaan om te kunnen blijven meetellen in topregatta's”, voegt Weijenberg eraan toe. “Cintra is ontworpen door de legendarische William Fife III, evenals een ander fantastisch schip van de 12mR klasse dat De Valk nu te koop aanbiedt. Zinita is in 1927 gebouwd en door haar huidige eigenaar eveneens onberispelijk onderhouden.”
Zinita is geregistreerd als Ned 1 en het enige Nederlandse jacht van de 12mR klasse dat deelneemt aan de exclusieve en beroemde 12-meter wedstrijdklasse op de Middellandse Zee. Met een lengte van ruim 20 meter en een schitterende mahoniehouten romp met gelamineerde grenen spanten ziet Zinita er even subliem uit als dat ze vaart. Geïnteresseerden in een authentieke klassieker van het hoogste niveau kunnen contact opnemen met De Valk Sint Annaland.
Onderstaand een aantal links naar interessante website:
http://www.12mrclass.com/
http://www.classicyacht.info/modules/yachts/Cintra-TName-yachts_detail-142.html
http://www.robbeberking.de/1fbc02de3d979c27aff8fc39671d4e07541a475bb49312049a17e05aeed57021
Voor meer informatie kunt u contact opnemen Jachtmakelaardij De Valk Sint Annaland, met Marc Weijenberg, e-mail mweijenberg@devalk.nl of telefoonnummer 0166-60 10 02.